with Brak komentarzy

Dlaczego zapominamy nasze sny? Czy to element wyparcia? Może nasza podświadomość nie chce ich pamiętać, lub zwyczajnie nie chce byśmy przenieśli zdobytą w nich wiedze do życia w realu? Dlaczego? Czy to nam grozi? Ciężko odpowiedzieć na takie pytania, ale wielu z nas to się nagminnie zdarza. Śnimy każdej nocy, a przecież często nie pamiętamy tych snów. Albo zatem są z pozoru nieistotne, albo wypieramy je z naszej świadomości z innego powodu.

Dlaczego nie śnimy jednego snu? Możemy się wcale nie obudzić w trakcie nocy, a i tak śnimy kilka nie związanych pozornie ze sobą snów. Ale czy rzeczywiście tak jest? Trzeba by było pokusić się o to by je spisywać. Wówczas z perspektywy czasu jest szansa, że będziemy w stanie trafnie ocenić ich znaczenie. Może to klucz do komunikacji z naszym wewnętrznym „JA”. Spisując polecam bardzo prostą metodę. Spisujmy datę kiedy sen miał miejsce, najlepiej uwzględniając przełom dni w których występowała dana noc. Kolejnym punktem powinna być treść snu, dalszym symbole które w niej się pojawiły, dalej okoliczności z życia codziennego które miały wówczas miejsce, dla ułatwienia interpretacji co mogło wywołać dany stan podświadomości i w ostatnim punkcie znaczenie, czyli interpretacje o jaką się pokusimy.

Wiadomym jest, że przynajmniej na początku interpretacja będzie mocno kulawa. Nie znając się na naukach umożliwiających zgłębienie znaczenia snu, jesteśmy narażeni na popełnienie mnóstwa błędów. Cześć z Was zapewne powie tutaj, że nie wierzy iż sny mogą mieć jakiekolwiek przełożenie na życie doczesne. Ok, macie do tego prawo, ale jeśli pokusicie się z czystej ciekawości o to małe doświadczenie, możecie się nie lada zaskoczyć. Jak w każdym działaniu potrzebna jest tu jednak spora wytrwałość. Dlaczego? Ponieważ większość tabeli, która nam powstanie w powyżej opisany sposób będzie pusta. Z czasem wypracujemy sobie odruch notowania treści snu zaraz po przebudzeniu. To wówczas jesteśmy jeszcze bardzo wrażliwi i z reguły pamiętamy najwięcej detali. Nei powinniśmy się zrażać, gdy pamiętamy jedynie strzępki snu, bo może właśnie tylko tyle zdecydowała się nasza podświadomość uchwycić przy wyjściu ze stanu uśpienia.

Nasza psychika jest bardzo złożona i często poprzez różne symbole pokazuje nam we śnie jak poradzić sobie z wyzwaniem, z jakim borykamy się w realu. Jaką decyzję podjąć, gdy nie jesteśmy pewni. To właśnie we śnie jesteśmy rozprężeni i chłonni na wiele bodźców, na jakie zamykamy się w codziennym życiu. Nie lekceważenie snów, to Wasz głos. Wsłuchajcie się w niego, a z pewnością wzmocnicie swoją bytowość na świecie. Tak, czy inaczej, czy się na to zdecydujecie czy nie pamiętajcie jedno, nie możecie na tym nic stracić, możecie wyłącznie zyskać, a wybór oczywiście zależy już od indywidualnej decyzji jednostki.

 

7. Lu, 2017

Podąrzaj Aneta:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz