with Brak komentarzy

Często mówi się że być dobrym we wszystkim, to nie być dobrym w niczym. Coś w tym jest. Tylko jak znaleźć coś w czym jesteśmy naprawdę dobrzy, czy nawet najlepsi, jeśli nie spróbujemy wszystkiego? Właśnie. Dlatego nie powinniśmy w naszym życiu wprowadzać ograniczeń. Każdy człowiek powinien eksperymentować, oczywiście muszą być granice. Bariery te powinny stanowić przyzwoitość i poczucie smaku. Nic bowiem nie będzie efektywne, jeśli będzie godziło w innego człowieka czy inną istotę żyjącą i tylko takie kryteria powinny nas ograniczać. Wszystko inne to potencjał do poznania, świat który stoi przed nami otworem i czeka na zbadanie. Życie mamy tylko jedno i od nas wyłącznie zależy jak je przeżyjemy, a zatem nie bójmy się żyć. Zdobywajmy i eksplorujmy, a znajdziemy to co w życiu najbardziej nam bliskie, najbardziej nas pociąga i daje satysfakcję. Przeżyć życie można na wiele sposobów, ale przeżyć życie z satysfakcją można tylko w jeden sposób, wciąż czegoś poszukując.

Frapuje mnie często, gdy słyszę od kogoś, że on już w życiu osiągnął wszystko. Jestem pewna, że ja nawet po przeżyciu 90 lat (o ile będzie mi to dane), nie będę w stanie tak podsumować swojego życia. Stagnacja to najgorsze co możemy osiągnąć, prowadzi do zgnuśnienia i braku radości z życia. Jedynym sposobem na szczęśliwe życie to ciągłe zgłębianie i poszukiwanie. To daje nam gwarancję ciekawego życia pełnego wyzwań. I pamiętajmy tutaj, że życie to nie piękny film i nikt go za nas nie wyreżyseruje. To my jesteśmy kowalami własnego losu, my decydujemy co chcemy w nim osiągnąć. Owszem często opłaca się słuchać rad, ale wszelkie decyzje niech będą naszymi własnymi, nigdy nie pozwólmy się zaszufladkować i zamknąć w ciasnym pudełku, twierdząc że tyle nam wystarcza. Tak nie jest i nigdy nie będzie. Szczęśliwemu człowiekowi nie może wystarczyć letni zefirek. Szczęśliwy człowiek, musi odczuwać ciągły wiatr w żaglach. Nawet jeśli potrząśnie nim czasem silny huragan, to w tym jest całe piękno życia. Każde doświadczenie nas wzmacnia, choć często bolesne i przykre, to finalnie daje nam wiedzę i umiejętności, które z powodzeniem możemy wykorzystać w przyszłości z lepszym skutkiem. Nauczeni doświadczeniami życiowymi, stajemy się piękniejsi, mądrzejsi i bogatsi. Tak, jedynym co może nas faktycznie wzbogacić jest wiedza i doświadczenie, żadne pieniądze nie dadzą nam tego rodzaju satysfakcji życiowej.

Powodzenia w zdobywaniu szczytów życia, tych wielkich i tych całkiem maleńkich! Podejmujcie wyzwania i zawsze miejcie z tyłu głowy to jak chcecie je sfinalizować. Nie bójcie się starań, nie bójcie się zmian, bo tylko tak, coś w życiu osiągniecie.

 

26. Sie, 2017

Podąrzaj Aneta:

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz