with Brak komentarzy

Zdrowy w każdym wydaniu i dosłownie na wszystko. Ciężko się do niego zmobilizować, ale sprawia że dotleniamy mózg, a mięśnie zostają pobudzone. W wysiłku tracimy energię, często tą niechcianą, której mamy całkowity nadmiar i nie wiemy na co spożytkować. Ruchu mogą być różne postacie, od porannego joggingu na zwykłym spacerze kończąc. Czasem decydujemy się na ćwiczenia fizyczne, a innym razem na taniec. Każda forma ruchu jest optymalna dla uwolnienia z naszego ciała zbędnej energii i toksyn. Tak, właśnie toksyn, które wychodzą z nas wraz z potem i wysiłkiem. Wszystko to, co w codziennym życiu nas zatruwa, możemy uwolnić choćby piętnastominutowym spacerem.

Czas przeznaczony na aktywność fizyczną daje nam wiele dobra. Poza opisanym powyżej, jest to doskonały moment na refleksje i przemyślenia. Właśnie w takich momentach najwięcej dzieje się w naszych głowach. Wpadamy na doskonałe pomysły, rozwiązujemy sprawy, które wydawały się nie mieć rozwiązania i wiele innych.

Barierą jest często czas, którego nigdy nie mamy wiele, ale przy odrobinie zastanowienia każdy z nas jest w stanie wygospodarować sobie w ciągu dnia te piętnaście minut, z perspektywy czasu jakie zbawienne dla całego naszego organizmu. Efekty nigdy nie pojawią się w zdumiewający sposób już pierwszego dnia. Po jednym razie możemy co najwyżej rozwiązać problem z jakim borykamy się od dłuższej chwili, ale efekty na przykład w postaci lepszego snu, czy spokojniejszego funkcjonowania w ciągu dnia pojawią się dopiero po dwóch, trzech tygodniach.

Jest jeszcze jedna bariera, ta jednak jest dużo trudniejsza do pokonania, a na imię jej niechęć. Brak chęci to czynnik z którym najtrudniej walczyć. Co ciekawe, jego moc słabnie właśnie z upływem czasu. Jeśli zatem przełamiemy się dziś i jutro, to pojutrze nie będziemy już musieli z sobą długo walczyć by zdecydować się na ów spacer, czy inną aktywność. Po tygodniu, będzie to już częścią naszego dnia, a po miesiącu, nie będziemy już w stanie inaczej funkcjonować. To całe piękno naszego organizmu, lubi i potrzebuje stałości oraz pewnego rodzaju zaprogramowania. Czyż nie lubimy powtarzalności i przewidywalności zdarzeń. Rzadko cieszymy się elementem zaskoczenia jaki serwuje nam życie. Dokładnie, tak i jest z naszym organizmem, on tez lubi wiedzieć czego może się spodziewać. Z czasem wiedząc że o danej porze dnia czeka go dawka ruchu, zacznie na nią wyczekiwać.

Powodzenia we wprowadzaniu z pozoru niewielkiego, ale jakże istotnego czynnika w naszym życiu – dawki ruchu Szeroki uśmiech

 

31. Sty, 2017

Follow Aneta:

Latest posts from

Leave a Reply