with Brak komentarzy

Ile razy zdarzyło Wam się mieć pomysł? Ile z tych pomysłów sfinalizowaliście sukcesem? Jak długo przyszło Wam czekać na ten sukces?

Droga do sukcesu zawsze jest wyboista. Osobiście drażnią mnie wszyscy Ci, którzy osiągnęli sukces i twierdzą, że nie było to nic trudnego, albo zwyczajnie mieli w życiu szczęście. Miałam takie zdarzenie, że zwróciłam się o opinie do znanej pisarki. Poprosiłam o informację zwrotną co zrobić, by podnieś wyniki moich publikacji. Z góry podziękowałam za czas, który mi poświęci i podkreśliłam, że bardzo ważne jest dla mnie jej zdanie. Otrzymałam bardzo lakoniczną informację zwrotną od jednego z asystentów, że pisarka jest bardzo zajęta pracą nad nową powieścią i że życzy mi powodzenia. Hmm … jak to mi miało pomóc?

Fajnie jest odnieść sukces, ale ciężko się do niego dochodzi, gdy brak informacji zwrotnej. Podobnie jest z pracą. Ile razy byliście na rozmowie rekrutacyjnej? Ile razy otrzymaliście informację, że dziękują Wam za udział, ale nie są zainteresowani – w ten czy bardziej kulturalny bądź formalny sposób? No właśnie. Tylko, że nikt nie pofatygował się, by dać Wam info zwrotne dlaczego wypadliście w ten czy inny sposób. Zastanawiający jest dla mnie fakt, dlaczego wszyscy poszukują ideałów, a nie dają wsparcia jak w ich mniemaniu ten ideał powinien wyglądać. To zupełnie tak jak w ogłoszeniach o pracę, wszędzie poszukują osób z doświadczeniem, tylko gdzie wówczas Ci ludzie mają to doświadczenie zdobyć???

Apeluję zatem do Was o dzielenie się doświadczeniami. Każdy z nas ma w swoim dorobku czy to zawodowym, czy wynikającym z jego hobby, wiele cennych informacji i praktyk, które innym mogą dać bardzo wiele. Dzielcie się nimi. Owoc wspólnej pracy ucieszy Was bardziej niż indywidualne przedzieranie się przez ciernie szarej codzienności.

 

31. Sie, 2017

Follow Aneta:

Latest posts from

Leave a Reply