Wielokrotnie zastanawiałeś się nad jakimś pomysłem?

Poszukiwałeś go wewnątrz siebie?

Bywało, że miałeś pomysł, ale obawiałeś się porażki?

Wiele razy ktoś oczekiwał od Ciebie pomysłu na rozwiązanie, ale mimo wielkiego wysiłku, nic nie przychodziło Ci do głowy?

Zachodziłeś w głowę dlaczego tak trudno się nad czymś skupić?

     Każdy zaczyna w ten sam sposób. O rety, żebyś wiedział ile czasu i energii poświeciłam by znaleźć to co chcę w życiu robić i jednocześnie odczuwać satysfakcję. Wiesz ile wylanych łez i wielkich frustracji mnie to kosztowało?

Całe mnóstwo, aż dotarłam tutaj, w to miejsce, na tą stronę i postanowiłam dzielić się z innymi tym co mnie osobiście inspirowało i co pomogło. Przede wszystkim jednak chcę się podzielić z Tobą swoją wiedzą, a jest ona mocno zróżnicowana.

Dzisiejsze czasy obfitują w pośpiech i chaos. Wielkie korporacje przebierają w pracownikach jak w ulęgałkach i choć często spotyka się określenie, że mamy rynek pracownika, to i owszem, tyle że firmy zdecydowanie stawiają teraz na młodych, świeżych i nieopierzonych. Dlaczego? Bo tylko taki świeżaczek nie będzie świadomy swojej prawdziwej wartości, tylko jego uda się korporacji totalnie dostroić do panujących w niej zasad i wpasować w funkcjonujące stereotypowe tryby machiny w niej działającej. Tryby te będą kręcić się bardzo długo i mozolnie, aż z naszego świeżaczka pozostanie wyciśnięta łupinka, niezdatna do samodzielnej egzystencji, totalnie zależna od korporacji i lękająca się wszystkiego włącznie z własnym cieniem.

Tego właśnie dziś powinniśmy unikać. Jeśli zatem powyższe wydaje Ci się znajome, czujesz że zasiedziałeś się w jednym miejscu zbyt długo, ale brak Ci bodźca by wykonać pierwszy ruch, to wiedz że znalazłeś się we właściwym miejscu.

     Znasz powiedzenie, że nie można być dobrym we wszystkim? Obalam ten mit, powiem więcej, można być bardzo dobrym we wszystkim, ale pod warunkiem, że bardzo się tego pragnie i że zajmujesz się tylko tym co naprawdę kochasz. Taka jest właśnie rola mentora, to powinien robić. Pomagać znaleźć mocne strony i na maksa z nich w życiu czerpać.

     Dla mnie mentor to osoba, która jest w stanie poświęcić się dla innych, odda swój cenny czas by jej podopieczny odniósł sukces, a sukces ten będzie wielką satysfakcją dla ich obojga.

Zapraszam do kontaktu 🙂

Imię (wymagane)

[recaptcha]