Zajmuję się strukturami call/contact center od przeszło 15 lat, w moim portfolio znajdują się rozwiązania między innymi z branży bankowej, ubezpieczeniowej, farmaceutycznej, reklamy, energii elektrycznej oraz gastronomii. W swoim dorobku zawodowym kilkakrotnie budowałam struktury call/contact center jako jednostki samodzielnej, ale również jako części większego projektu jakim jest samodzielny organizm działający w randze centrum usług wspólnych.

     Takie centra są od przeszło pięciu lat coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, na które decydują się przedsiębiorcy. W dzisiejszych czasach coraz mniej opłacalny staje się outsourcing i to nie ze względów finansowych, ale jakościowych. Musimy pamiętać, że dzisiaj ceną niewiele zwojujemy, ale możemy osiągnąć maksymalne rezultaty stawiając na jakość. Pierwszym krokiem do jakości jest kontrola tego co dzieje się w naszych obszarach.

co to takiego jest?

     Centrum usług wspólnych to przede wszystkim sprzedaż, weryfikacja i procesowanie dokumentów, obsługa posprzedażowa, utrzymanie, windykacja, wsparcie techniczne, ale również takie elementy jak rekrutacja czy zatrudnienie, które nie są wprawdzie elementem rzutującym bezpośrednio na klientów firmy, ale stanowią silny fundament tego czym jest firma, bo firma to pracownicy, są nasza wizytówką i czy to podoba się nam czy nie musimy mieć świadomość, że jak nas widzą lub słyszą tak nas oceniają.

     Outsourcing to świetna metoda na redukcję kosztów i frustracji w obszarach, które są newralgiczne i drogie, gdy mamy je na własność. Jednak nie oczekujmy, że nasz partner biznesowy wczuje się szczególnie w rolę. Jeśli nie z nami to podejmie współpracę z inną firmą, jemu nie zależy tak mocno jak nam na jakości. On zarabia na ilości i tyle. Jeśli gdzieś odpuści, albo czegoś nie dociągnie to my spijemy całą gorycz tego zdarzenia, dla niego ryzyko jest tylko takie, że więcej z jego usług nie skorzystamy.

Pozostawiam Państwa z przemyśleniami w tym zakresie. Gorąco zachęcam do stawiania swoich własnych rozwiązań. Koszty w postaci developmentu poniesiecie jeden raz, a struktura pozostanie Wasza na stałe.

Jeśli zainteresował Państwa ten temat

zapraszam do kontaktu.

Dlaczego?

Ponieważ:

- zbadam Państwa potrzeby

- zdiagnozuję obecną sytuację

- zaproponuję obszary do optymalizacji jak i te do kreacji

- rozpiszę niezbędne do wdrożenia działania

- zarekomenduję interwały czasowe kolejnych wdrożeń

 

Zapraszam do pozostawienia kontaktu poprzez formularz na stronie.

Zazwyczaj udaje mi się odpowiedzieć w ciągu max 3 dni roboczych, jednak w chwilach większego zainteresowania tematem oczekiwanie na kontakt z mojej strony może wydłużyć się do tygodnia.

 

 


    [recaptcha]